niedziela, 10 czerwca 2012

O nawykach przemyślenia...

Właśnie czytałam sobie gazetkę i artykuł pt. "7nawyków których warto uczyć". I tak się zastanawiam jak to jest u niektórych z tymi nawykami. Bo faktycznie tego czego się nauczymy w dzieciństwie to stosujemy to później w dorosłym życiu. Bycie grzecznym, samodzielnym, sprzątanie po sobie a w końcu szacunek do rzeczy a przede wszystkim do osób i zwierząt uczymy się będąc maluchami. Przynajmniej w większości domów się tego uczy. Bo jednak patrząc na niektóre osoby można by powiedzieć, że nie zostały tego nauczone. I tu trzeba postawić pytanie, dlaczego? Może rodzice nie mieli czasu? Może nie potrafili tego przekazać? A może najzwyczajniej w świecie im się nie chciało bo mieli inne zajęcia? Jakie to już nie wnikam...
I tak mi się właśnie wydaje że osoba bardzo mi bliska nie ma przekazanych takich wzorców. Przykre. Bo przecież (chyba każdy) rodzic wraz z miłością chce przekazać dziecku to co najlepsze. Szkoda, że nie wszystkim się udaje. Bo później ciężko czasem żyć z osobą, która w dorosłym życiu tak na prawdę nie potrafi się odnaleźć... Bo nie miała nigdy wzoru do naśladowania.
Mam nadzieję, że mi się jednak mimo wszystko uda, że dam radę przekazać Bomblowi wraz z moją miłością to co najważniejsze. Mam nadzieję, że kiedyś w swoim dorosłym życiu nie będzie miał mi niczego za złe. Mam nadzieję, że wyrośnie na dobrego człowieka.

4 komentarze:

 1. Niestety, ale nie każdy rodzic jest tak zaangażowany w swoje rodzicielstwo.
  Nie każdy wychowuje swoje dziecko, bo od utrzymywania i dawania jedzenia jeszcze daleka droga do tego, żeby mówić o wychowywaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wazne jest to aby okazac dziecku duzo milosci i to ze jest dla rodzica bardzo wazny poswiecac mu jak najwiecej czasu ....

  U nas nasi chlopcy wiek 4 l i 3 l wiedza kidy przeprosic wiedza ze po zabawie maja sprztanac zabaweczki wiedza ze z jedzeniem nie moga ganiac po mieszkaniu ze trzeba przy stole zjesc i pozniej umyc raczki buzke.
  To nie wiele ale po malutku idziemy do przodu :)

  buziolek

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic się nie martw, wszystko będzie dobrze!
  Wychowujesz go jak najlepiej i robisz to co podpowiada Ci sumienie, więc musi być dobrze!
  Takie maniery jak przepuszczanie kobiety w drzwiach wysysa się z mlekiem matki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie powiedziałabym kochana że to się wysysa z mlekiem matki... no chyba że Ci co tego nie potrafią po prostu byli karmieni butelką :)

   Usuń